Bezpieczne ferie zimowe

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Ferie zimowe 2019, czyli przerwa semestralna, została tradycyjnie podzielona na cztery terminy, w których odbywają się ferie dla poszczególnych województw. Nasze – śląskie w tym roku to czas od 11.02 do 24.02.2019 r.

Ferie zimowe 2019 wypadają pomiędzy połową stycznia a końcem lutego. Sprawdź, kiedy są ferie dla twojego województwa

Uczniowie „ósemki” zostali zapoznani, jak bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku. Liczymy, że będą o tym pamiętać udając się w różne miejsca – zarówno te organizowane przez szkołę podczas półkolonii oraz te, przygotowane przez rodziców.

Wszyscy uczniowie uważnie słuchali wskazówek i porad Panów Policjantów :). Dziękujemy Im bardzo za pogadankę na temat bezpiecznie spędzonych ferii :

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru. Zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawiać nad Waszymi głowami!

Pamiętajcie:

• pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach,
  • nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych,
  • używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi),
  • dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów,
  • pamiętajcie o elementach odblaskowych – nie tylko poza miastem.
Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczne ferie zimowe

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU 🙂 WRACAJCIE DO SZKOŁY ZDROWI, WYPOCZĘCI, ZADOWOLENI I PEŁNI ZAPAŁU DO PRACY W II SEMESTRZE 🙂

Turniej Piłki Nożnej klas czwartych :)

Uczniowie  naszej szkoły w składzie: Bąk Filip, Cieszyński Filip, Dudek Krzysztof, Pozhyvilko Dmytro, Woźniczko Jakub, Żyłka Tomasz zajęli spektakularne 4 miejsce w Turniej Piłki Nożnej klas czwartych, który odbywał się na Hali Sportowej przy Obwodnicy 8 w Tarnowskich Górach. W turnieju startowało 12 szkół gminy Tarnowskie Góry. W grupie C chłopcy podejmowali SP15 gdzie przegrali 3-0, SP 12 gdzie wygrali pewnie 4-0 i w ostatnim  meczu fazy grupowej zmierzyli się z SP 11 wygrali 6-1 tym sposobem zdobyli 9 punktów strzelając dziesięć bramek tracąc cztery. Królem Strzelców Turnieju został nasz uczeń Filip Bąk zdobywając 9 bramek w trzech meczach.

Gratulujemy :)

Święto Babci i Dziadka :)

Święto Babci i Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku. Dnia 30 stycznia gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków zaproszonych przez uczniów klasy Ia .Mali artyści w swoim programie przedstawili bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz śpiewali, grali i tańczyli….Uroczystości towarzyszyła wspaniała atmosfera, pełna ciepła, radości i wzruszeń….