Klasa 1b dla Cichego Kąta :)

Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1b włączają się szkolny wolontariat i czynnie biorą udział w pomaganiu :). Wraz ze swoją wychowawczynią, postanowili pomóc zwierzakom ze schroniska  Cichy Kąt. Akcja wypadła spektakularnie:)

Pomaganie jest fajne 🙂

Poczet sztandarowy na uroczystościach obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 11 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym, wzięli udział we mszy za Ojczyznę z okazji obchodów 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości celebrowanym w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Oprócz przemów ważnych osobistości naszego miasta, złożono  kwiaty pod pomnikami i tablicami tym wszystkim, którzy przysłużyli się do tego święta. Uczniowie SP8 będą o obrońcach Ojczyzny zawsze pamiętać!

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej płk Bernarda Drzyzgi

W Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach 10 listopada 2018 r. odsłonięto, w przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tablicę upamiętniającą Bernarda Drzyzgę, urodzonego w Reptach pułkownika piechoty Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Polskich Sił Zbrojnych. Nasi uczniowie wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystości.

V Osiedlowy Bieg Niepodległości :)

V Osiedlowy Bieg Niepodległości … już za nami 🙂
A było tak … patriotycznie, wesoło i sportowo …

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej wspaniałej imprezy lokalnej: pracownikom szkoły – nauczycielom i obsłudze, uczniom, rodzicom, radzie rodziców i przyjaciołom szkoły.
Sponsorom: Urzędowi Miasta Tarnowskie Góry, Radzie Dzielnicy Stare Tarnowice, Veolii, Galerii Fitness oraz Radzie Rodziców, która po raz pierwszy zaangażowała się w przygotowanie uroczystości 🙂
                                                 –  dyrektor szkoły  Beata Drzewiecka

Wszyscy bawili się wyśmienicie i zapraszamy,tak licznie, za rok 🙂

Nasza szkoła śpiewa HYMN :)