Światowy Dzień Mycia Rąk

W dniu 15.10.2018r. w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Akcja miała zachęcać wszystkich, a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw zakażeniom wieloma chorobami. Nasi uczniowie włączając się do akcji, rozmawiali na temat zarazków i bakterii oraz dostępnych środków higieny. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Po krótkiej pogadance, dotyczącej zasad właściwej higieny i dezynfekcji, dzieci doskonalili technikę mycia rąk.  Na koniec zajęć, uczniowie wykonali prace plastyczne związane z tematem. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wszystkim wielu wrażeń oraz pokazał, że dobre nawyki należy kształtować niezależnie od wieku 🙂

                                               Żyjmy zdrowo 🙂

Światowy Dzień Zwierząt

Już czterokrotnie w naszej świetlicy szkolnej, świętowaliśmy Światowy Dzień Zwierząt.  Ten wyjątkowy dzień zagościł w kalendarzu od 1931 r., a jego patronem jest  św. Franciszek z Asyżu. Cel tego święta jest jeden: nieustanna pomoc i opieka nad zwierzętami! W tym dniu dzieci ze świetlicy, wzbogaciły  wiedzę na temat życia swoich pupili. Utwierdziły się w przekonaniu, że mieć zwierzę, to brać za nie odpowiedzialność! Zorganizowany został też konkurs plastyczny, w którym wyłoniono „najpiękniejszego pupila”. Nagrodami były balonowe zwierzątka.

                                    

            Zwycięzcom – gratulujemy 🙂                                                                                

Dzieci ze świetlicy w Bibliotece Publicznej :)

We czwartek 11.10.2018 r. kolejny raz  odwiedziliśmy z dziećmi naszą Bibliotekę Publiczną! Dzieci z wielkim zaangażowaniem namalowały swoją „Wymarzoną bibliotekę”, a później wypożyczyły książki.
Zwracamy się  jednak z prośbą do Rodziców,  by wybrali się razem ze swoimi pociechami do tejże biblioteki, by założyć im swoją kartę czytelniczą… 🙂 wtedy już każde dziecko będzie mogło SAMO wypożyczyć swoją wymarzoną książeczkę!
Paniom z biblioteki serdecznie dziękujemy za tak miłe spotkanie! I oczywiście obiecujemy, że będziemy przychodzić systematycznie!

                               

Dzień Edukacji Narodowej :)

Dnia 12 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany  Dniem Nauczyciela. Dziękujemy klasom pierwszym i ich wychowawczyniom za przepiękny występ artystyczny. Rozdano wiele nagród Nauczycielom i Pracownikom Niepedagogicznym, a gratulacjom nie było końca 🙂

                    

                                 

                 

                                             

                                            

Zbiórka na Cichy Kąt

Jak wszyscy wiemy –  październik jest miesiącem DOBROCI DLA ZWIERZĄT. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przeprowadzają zbiórkę jedzenia dla psów i kotów dla schroniska CICHY KĄT. Gorąco zachęcamy do udziału w tej akcji 🙂

                                    

Prośba Rady Rodziców przy SP8

Drodzy Rodzice.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach pragnie powitać Wszystkich Uczniów i Rodziców Naszej Szkoły, a także prosić o wsparcie i zaangażowanie wobec planowanych przez Radę działań na rok szkolny 2018/2019.
W tym celu zapraszamy Państwa do śledzenia informacji i ogłoszeń, które pojawiać się będą w niniejszej zakładce „Rada Rodziców” oraz na terenie szkoły.
Pamiętajmy o tym, że szkoła przyjazna dzieciom może być stworzona tylko wspólnie, przez rodziców, nauczycieli i uczniów. 
Niestety nawet najszczytniejsze idee nie mają szans powodzenia bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Dlatego będziemy prosić Państwa o takie wsparcie, w ramach dobrowolnych składek na Komitet Rodzicielski. W tym celu prosimy o wypełnienie dołączonych deklaracji wpłat na konto Rady Rodziców oraz, w miarę możliwości, ich dokonania. W oparciu o Państwa deklaracje sporządzony zostanie preliminarz Rady Rodziców.
Proponowana przez Radę Rodziców kwota składki na Komitet Rodzicielski w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 100 zł (oraz 60 zł i 40 zł, kolejno na drugie i trzecie dziecko) płatna w 1 lub 2 ratach (najlepiej do końca I semestru). Wpłat prosimy dokonać na konto nr 15 1020 2368 0000 2102 0554 8641. W tytule przelewu prosimy o wskazanie: imienia, nazwiska oraz klasy dziecka. Powyższe informację będą konieczne celem prawidłowej identyfikacji wpłat.
Rada Rodziców pragnie bowiem wyróżnić trzy pierwsze klasy, które dokonają wpłat zadeklarowanych kwot w najkrótszym terminie, poprzez przekazanie 10% ww. wpłat na potrzeby danej klasy.

Dziękujemy i liczymy na Państwa zaufanie oraz życzliwość.

                                                                 Rada Rodziców

Europa dla małych odkrywców :)

Dnia 9 .10.2018 r. w naszej szkole zrobiło się europejsko – pod hasłem EUROPA DLA MAŁYCH ODKRYWCÓW. Uczniowie mogli usłyszeć wiele interesujących i ciekawych informacji na temat wielu krajów naszej wspólnej Europy. Przedstawiciele klas wzięli udział w podsumowującym wiedzę quizie. W nagrodę wszyscy mogli poczęstować się specjałami pochodzącymi z niektórych państw.

        

                                                         

         

                   

       

                                                       

                     Było interesująco, ciekawie, wesoło i … smacznie:)

Archipelag Skarbów dla klasy 8

Uczniowie klasy 8 a w poniedziałek i wtorek (8 i 9 października 2018 r.) wzięli udział w programie profilaktycznym organizowanym przez Urząd Miejski pt. „Archipelag skarbów”.

http://www.program.archipelagskarbow.eu/progas:info:ogolnie

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Duże grupy młodzieży (najczęściej 100-200 uczniów) są zgromadzone na auli lub sali gimnastycznej. Program jest prowadzony przez 3-5 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów.

Przesłanie programu

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęcamy młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Archipelag Skarbów  pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. 
Archipelag Skarbów łączy w sobie trzy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki:
  1. wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży świata wartości,
  2. jest atrakcyjny dla młodzieży,
  3. należy do nielicznej grupy programów skutecznych (co zostało udowodnione w badaniach naukowych [Grzelak, 2009]).
Program jest wpisany do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej (Ośrodek Rozwoju Edukacji, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii).

         

                                              

      

                                             

     

                                            

     

                                            

III Forum Doradztwa Zawodowego

Dnia 5 października 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy 8 szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach związanych z wyborem zawodu w ramach III Forum Doradztwa Zawodowego.
DZIEŃ II – 5 października – zorganizowane grupy szkolne z klas 7 i 8 szkół podstawowych i klas III gimnazjalnych, tym dniu: część wykładowa, warsztaty zawodoznawcze, warsztaty z doradcą zawodowym.
Więcej informacji w poniższym linku:

https://www.metis.pl/content/view/3044/1/

 

                                            

                     

                    

                     

 

Wizyta w Teatrze Nowym w Zabrzu

Dnia 04.10.2018 r.  dzieci klas pierwszych i drugich naszej szkoły, wraz z opiekunami, zagościły w Teatrze Nowym w Zabrzu na  przedstawieniu pt.: „Duszek z komina” . Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w takich przedsięwzięciach:)